Accessibility
UE

Już w weekend zapraszamy na Kociewsko-Kaszubski Rajd Rowerowy. Start i zakończenie w Kaliskach!

Zapraszamy na nowy rajd rowerowy 14-15 maja! Start i zakończenie w Kaliskach!

 

Już w najbliższy weekend, 14-15 maja, Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE zaprasza na pierwszą edycję zupełnie nowego rajdu rowerowego.

 

- Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE od wielu już lat organizuje Kociewsko-Borowiacki Rajd Rowerowy – mówi Piotr Kończewski, dyrektor Biura LOT KOCIEWIE - Coraz większe zainteresowanie regionem ze strony amatorów kolarstwa rekreacyjnego spowodowało, że w tym roku zdecydowaliśmy się wprowadzić do kalendarza imprez jeszcze jeden rajd na dwóch kółkach.

 

W ubiegłym roku pojawiła się inicjatywa organizacji rajdów integrujących sąsiednie regiony - i tak zorganizowano imprezę łączącą dwa brzegi Wisły: kociewski i powiślański. W tym roku jest kolejna, nowa propozycja: Kociewsko-Kaszubski Rajd Rowerowy.

 

Start 14 maja zaplanowano z Kalisk, ok. godz. 10.00, spod Gminnego Ośrodka Kultury. A potem nieco ponad 50 kilometrów jazdy przez często nieznane zakątki pogranicza Kociewia i Kaszub - nocleg w szkole w Wielkim Klinczu. W niedzielę zaś, niecałe 50 kilometrów powrotne z Kaszub na Kociewie, do Kalisk.

 

- Ci, którzy jeżdżą z nami od lat wiedzą, że na trasie są przygotowane drobne poczęstunki, wieczorem zaś ognisko. Uczestnicy zabierają ze sobą śpiwory i karimaty, ale cięższe bagaże przewozimy – kontynuuje Piotr Kończewski.

 

Współorganizatorem rajdu jest Lokalna Organizacja Turystyczna SERCE KASZUB.

Pierwsza edycja Kociewsko-Kaszubskiego Rajdu Rowerowego odbędzie się również dzięki wsparciu partnerów: Urzędowi Gminy Kaliska, Urzędowi Gminy Stara Kiszewa, Urzędowi Gminy Kościerzyna oraz Urzędowi Gminy Nowa Karczma.

 

Zadanie to wspierane jest finansowo z budżetu Samorządu Powiatu Starogardzkiego oraz Samorządu Województwa Pomorskiego.

 

Zapisów można dokonać, osobiście, telefonicznie, bądź mailowo:

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE

ul. 30 Stycznia 4

83-110 Tczew

tel. 58 531 37 41

info@kociewie.eu