Accessibility
UE

Narodowy Spis Powszechny 2021

 

https://spis.gov.pl

Tylko do 7 lipca można wziąć udział w loterii spisowej, w której można wygrać cenne nagrody – karty przedpłacone o wartości 1000 i 500 zł oraz samochód! Wystarczy spisać się przez Internet na stronie https://spis.gov.pl, wygenerować kod i zarejestrować go na stronie https://loteria.spis.gov.pl.

 

 

Konkurs jest związany z odbywającym się właśnie Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań.

Aby wziąć udział konkursie należy odpowiedzieć na konkursowe pytanie „NSP 2021. Dlaczego się liczymy?”. Sposób realizacji – dowolny, czyli może to być wiersz, piosenka, skecz, inscenizacja, film, teledysk itp. Do konkursu uczeń może przystąpić indywidualnie, można też stworzyć zespół (maksymalnie 4-osobowy). Plik należy przesłać do 11 maja na adres gdansk.stat@gmail.com. Przed przystąpieniem do konkursu prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

Więcej informacji o spisie można znaleźć tu: https://spis.gov.pl (pytania, aplikację demo, informacje o celu i wiele innych). Formularz można też poznać podczas spisywania się przez Internet (najwygodniejsza forma udziału w spisie), w przypadku osób małoletnich – przez rodziców bądź opiekunów prawnych.

 

Więcej informacji:

https://gdansk.stat.gov.pl/aktualnosci/konkurs-nsp-2021-dlaczego-sie-liczymy,263,1.html

 

 

 

UWAGA!

od dziś, 21.06.2021 r., rachmistrzowie mogą spisywać w terenie.

Tożsamość rachmistrza można sprawdzić: https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/lub w Urzędzie Gminy.

Przypominamy, iżudział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkich mieszkańców.