Accessibility
UE

Informacja Turystyczna otwiera swoje gościnne progi

Informacja Turystyczna otwiera swoje gościnne progi

 

Kolejne tczewskie, kociewskie instytucje kultury otwierają drzwi dla mieszkańców i turystów. Biuro Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE działa już od kilku tygodni, ale dopiero od poniedziałku (8.06) będzie można odwiedzić Kociewski Ośrodek Informacji Turystycznej  przy ulicy 30 Stycznia 4 w Tczewie. Oczywiście przy zachowaniu obowiązujących zasad.

 

 

 

 - Przez cały okres społecznej izolacji udzielaliśmy informacji zdalnie - za pomocą telefonu, maila czy komunikatorów internetowych. Oczywiście nie było tych porad wiele. Nadszedł czas na otwarcie informacji turystycznej. - mówi Piotr Kończewski, Dyrektor Biura LOT KOCIEWIE. – Musieliśmy spełnić kilka istotnych zaleceń bezpieczeństwa i już możemy zaprosić w nasze gościnne progi.

 

Zgodnie z zaleceniami Polskiej Organizacji Turystycznej i Głównego Inspektora Sanitarnego wprowadzono kilka zasad, które umożliwią jak najsprawniejsze obsłużenie interesantów. Z krótkim regulaminem można się zapoznać przed wejściem do informacji. Obowiązkowa dezynfekcja rąk, zasłanianie ust i nosa to tylko niektóre z wprowadzonych zasad, które od dziś obowiązują w Kociewskim Ośrodku Informacji Turystycznej. Także wnętrze się zmieniło. Na półkach nie znajdziemy ulotek, a strefę klienta oddziela specjalna osłona. Informatorzy pracują w maseczkach i rękawiczkach. Niezmienna pozostaje oferta publikacji, którymi dysponuje Informacja Turystyczna. Przewodniki po miastach, niezbędnik turysty, mapy rowerowe, atrakcji czy trasy turystyczne. Nadal można otrzymać bezpłatnie wszystkie wydawnictwa.

 

- Dawniej turysta mógł wybierać na półkach publikacje, które go interesują. Obecnie musieliśmy to ograniczyć. Przewodniki czy mapy podaje pracownik. W pomieszczeniu, poza obsługą mogą przebywać maksymalnie 3 osoby. Prosimy również o zachowanie dwumetrowego dystansu. – dodaje Julita Dembek z LOT KOCIEWIE.

 

 

 

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE zaprasza do prowadzonego Kociewskiego Ośrodka Informacji Turystycznej od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30-16.30.

 

Autor: Biuro LOT Kociewie