Projekt skierowany jest do organizacji, które chcą nauczyć się jak systemowo rozwiązywać problemy społeczne poprzez tworzenie, monitorowanie, rzecznictwo i ewaluację polityk publicznych przy jednoczesnym zwiększeniu potencjału swojej organizacji i rozwoju działających w niej osób.
Przez polityki publiczne rozumiemy strategiczne działania podejmowane na poziomie gminy i określające je dokumenty, np. polityka współpracy z NGO, strategia rozwoju kultury i edukacji, polityka rozwiązywania problemów społecznych. To także pewne zasady, reguły postępowania w instytucjach publicznych jak szkoły czy biblioteki, które określają np. w jaki sposób NGO mogą korzystać z pomieszczeń w domu kultury.
W “NGO w działaniu” pokażemy, że nie trzeba być dużą, prężnie działającą organizacją, by działać skutecznie i mieć wpływ na swoją rzeczywistość.
Co daje udział w projekcie?
Udział w projekcie to 9 miesięcy indywidualnego wsparcia w rozwoju i realizacji działań organizacji - całkowicie bezpłatnie. Uczestnikom zwracane są koszty dojazdu, a także zostanie zapewniony nocleg i wyżywienie podczas szkoleń stacjonarnych.
Kto może się zgłosić?
Projekt jest skierowany do zarejestrowanych organizacji pozarządowych (stowarzyszeń i fundacji) działających w takich obszarach jak edukacja, integracja społeczna, rynek pracy czy ochrona zdrowia. Organizacje muszą pochodzić z województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego lub podlaskiego.
Jak się zgłosić?
Nabór trwa do 21 października włącznie. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz online: https://forms.office.com/e/ZWWC9LwSTc
Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc w dystrybucji tej informacji do organizacji, które mogą być zainteresowane udziałem, również poprzez udostępnienie informacji na swoich kontach w mediach społecznościowych, itp.
Poniżej linki do postu rekrutacyjnego w naszych mediach społecznościowych:
IG: https://www.instagram.com/p/DAqP1lvoM5e/
Szczegóły projektu wraz z regulaminem rekrutacji: https://www.pzr.org.pl/wez-udzial-w-projekcie-ngo-w-dzialaniu/
Kontakt:
Magda Jasińska - koordynatorka projektu
Tel: 662 465 077
E-mail: m.jasinska@pzr.org.pl