Accessibility
UE

Sprawozdanie z XV Kaliskiego Ulicznego Biegu Trzeźwościowego o Puchar Wójta Gminy

Już po XV Kaliskim Ulicznym Biegu Trzeźwościowym o Puchar Wójta Gminy

XV Kaliski Uliczny Bieg Trzeźwościowy o Puchar Wójta Gminy odbył się dnia 1 maja. Tego dnia przed Gminnym Ośrodkiem Kultury zgromadziły się 82 osoby chętne do pokonania tras biegowych oraz ich rodziny i kibice. Tradycyjnie uczestnicy biegali w różnych kategoriach- w katagorii kl. I-III udział wzięło 26 dzieci, w kl. IV-VI 29 uczniów, 9 gimnazjalistów i 18 osób w biegu open. Puchar Wójta Gminy w kategorii Pań Biegu Open zdobyła Pani Kamila Grzonka, a kolejne miejsca zajęły Pani Magdalena Labon i Pani Anna Gliniecka. Wśród panów najlepszy okazał się Pan Dawid Kurszewski, który zajął pierwsze miejsce i zdobył Puchar Wójta Gminy, następni byli Panowie: Hubert Szwankowski i Arkadiusz Różek. Zwycięzcy obu kategorii oprócz pucharu, dyplomu i medalu otrzymali też nagrody rzeczowe. W pozostałych kategoriach w podziale na chłopców i dziewczęta zdobywcy miejsc od 1 do 3 również otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy biegu brali udział w dodatkowym losowaniu nagród rzeczowych rozlosowanych w trzech grupach: w grupie klas I-III był to hamak, w grupie klas IV-VI walizka oraz w grupie gimnazjalistów i dorosłych –lodówka turystyczna. W związku z tym, że był to piętnasty bieg to każdy, kto go ukończył oprócz poczęstunku otrzymał też pamiątkowy kubek z logo gminy Kaliska. Impreza zorganizowana została przez GKRPA, GOK, Świetlicę Terapeutyczną przy współpracy Młodzieżowej Rady Gminy i ich opiekunki Pani Joli,  Pani Asi, która sprawowała opiekę medyczną, Pani Beaty, która czuwała, aby bieg odbył się zgodnie ze sportowymi zasadami i Policji, zapewniającej bezpieczeństwo. Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przebieg imprezy serdecznie dziękujemy! Dziękujemy też wszystkim uczestnikom za udział w biegu gratulujemy sportowej postawy i zapraszamy do udziału w kolejnych imprezach organizowanych przez naszą gminę.