Accessibility
UE

Już 5 czerwca odbędzie się konferencja pt. Obserwatorium Gospodarcze w dobie otwartych danych i AI!

Szanowni Państwo,

Już 5 czerwca odbędzie się konferencja pt. Obserwatorium Gospodarcze w dobie otwartych danych i AI! Zapraszamy do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Wydarzenie poświęcone będzie danym społeczno-gospodarczym m.in:

  • budowanie wartości w oparciu o dane,
  • pozyskiwanie i korzystanie ze źródeł danych,
  • najlepsze praktyki w prezentowaniu danych,
  • nowe narzędzia Głównego Urzędu Statystycznego,
  • zmiany PKD i ich wpływ na dane statystyczne,
  • działalność obserwatoriów danych,  
  • wpływ AI na przetwarzanie i analizę danych.

W trakcie konferencji przedstawione zostaną główne założenia projektu realizowanego przez Województwo Pomorskie pn. Pomorskie Obserwatorium Gospodarczego. Celem przedsięwzięcia jest stworzenie platformy wymiany informacji na temat danych społeczno-gospodarczych w województwie, rozwijanie regionalnego systemu monitorowania gospodarki i rynku pracy, diagnozowanie i analizowanie kluczowych zjawisk i trendów gospodarczych oraz tworzenie scenariuszy rozwojowych na potrzeby trafnego ukierunkowania polityki społeczno-gospodarczej regionu.

Do udziału w konferencji w szczególności zachęcamy przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji rynku pracy, naukowców oraz przedstawicieli samorządów.

Kiedy: 5 czerwca 2025 godz. 9.00

Gdzie: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego,
ul. Augustyńskiego 1 - sala Niebo Polskie

Wydarzenie jest bezpłatne z obowiązkową rejestracją.

Rejestracja jest dostępne pod adresem: https://app.evenea.pl/event/904288-1/

Szczegółowa agenda wydarzenia znajduje się w załączniku.

/media/pliki/ngo/agenda-konferencji-05-06-25.pdf

Projekt współfinansowany jest w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027 (EFS+), w ramach Działania 5.3. Modernizacja instytucji rynku pracy.

 

Z poważaniem,

Stanisław Szultka
Dyrektor Departamentu Rozwoju Gospodarczego
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego