Urząd zamknięty do odwołania

Ze względu na rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19, Urząd Gminy w Kaliskach z dniem 23 marca zamknięto dla interesantów. Dlatego prosimy o załatwienie pilnych spraw telefonicznie, drogą mailową, poprzez e-PUAP, bądź odłożenie ich na późniejszy termin.  Numery telefonów do wszystkich pracowników dostępne są TUTAJ.

Tymczasowe zasady odbioru dowodów osobistych. Ze względu na zagrożenie koronawirusem dowody będzie można otrzymać w urzędzie gminy w poniedziałek, wtorek, czwartek piątek, wyłącznie w godzinach 8.00 - 10.30, w środę od godziny 14.30 – 16.30. Aby odebrać dokument należy zadzwonić do Urzędu tel. 58 5989201, potwierdzić dostępność dowodu i umówić termin jego odbioru. W przypadku uzyskania odpisu aktu urodzenia, zgłoszenia zgonu należy kontaktować się telefonicznie w celu umówienia indywidualnej wizyty.

Jednocześnie prosimy przedsiębiorców o składanie elektronicznych wniosków bezpośrednio do CEiDG. Do odwołania nie ma możliwości składania papierowych wniosków w Urzędzie.

Accessibility

Obsługa inwestora

 

 

 

Gmina Kaliska służy pomocą nowym przedsiębiorcom, zainteresowanym zainwestowaniem w naszej gminie. Posiadamy bardzo dobrze wyszkoloną grupę osób, zajmujących się kompleksową obsługą inwestora.

Zespół urzędników wykona:

  • doradzI przedstawiając miejsca lokalizacji nowej inwestycji,
  • omówi charakterystykę lokalnego rynku,
  • rozwiąże problemy administracyjne, szukając w szybkim czasie dobrego i optymalnego rozwiązania.

 

Gmina Kaliska jest otwarta dla firm chcących ulokować na jej terenie swoje inwestycje.

 

Czekamy na zapytania ofertowe, na które postaramy się odpowiedzieć szybko, sporządzając ofertę zgodnie z wymaganiami zapytującego (zdjęcia , mapy, informacja o gminie, zarządzający mediami, kontakt do osoby odpowiedzialnej za obsługę zapytania). Bezzwłocznie na prośbę inwestora ustalamy spotkanie w gminie, odpowiadając na dodatkowe zapytania, a także na gruncie. Organizujemy spotkania z właścicielami gruntów. Udzielamy Informacji na temat wszelkiego rodzaju pozwoleń i decyzji. Zapewniamy doradztwo, kompetentną pomoc i współpracę z inwestorem w całym procesie inwestycyjnym.

 

 

POŁOŻENIE:

Gmina Kaliska usytuowana jest w południowej części województwa pomorskiego na skraju Borów Tucholskich, w powiecie starogardzkim.

 

DOSTĘPNOŚC KOMUNIKACYJNA:

Przez gminę przebiega trasa kolejowa Tczew - Chojnice oraz istotna dla ruchu kołowego droga krajowa 22, łącząca Berlin z Królewcem. Stosunkowo nieduża odległość od Gdańska- 67 km, Chojnic- 51 km oraz Kościerzyny- 27 km, czynią gminę Kaliska niewątpliwie atrakcyjną pod względem komunikacyjnym.

 

INFRASTRUKTURA:

Dobrze rozbudowana i łatwo dostępna sieć infrastruktury technicznej.

 

 

AKTUALNE OFERTY:

 

•     FRANK, ul. LIPOWA - OFERTA INWESTYCYJNA pod budownictwo mieszkaniowe, teren uzbrojony

 

•     STUDZIENICE - OFERTA INWESTYCYJNA pod budownictwo mieszkaniowe lub letniskowe, teren  nieuzbrojony, bliskie sąsiedztwo mediów

 

•     KALISKA - KALISKI OBSZAR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI – pod zabudowę produkcyjną, magazyny, składy itp.

 

 

KONTAKT:

Urząd Gminy Kaliska

ul. Nowowiejska 2
83-260 Kaliska
Tel. +48 58 58 89 201,202

 
 e-mail:  wojt@kaliska.pl

             sekretariat@kaliska.pl